Dropshipping

Dropshipping

Hledáme partnery na spolupráci formou dropshippingu

Dropshipping (též drop shipping nebo dropshipment) je obchodní model, ve kterém maloobchodní prodejce nabízí zboží svého velkoobchodního dodavatele či přímého výrobce. Jím nabízené zboží fyzicky nenakupuje do svého skladu, ale své objednávky rovnou směřuje na svého dodavatele/výrobce, aby je dopravil přímo zákazníkovi. Prodejce u svého dodavatele/přímého výrobce nakupuje za velkoobchodní ceny a po každé transakci mu připadne rozdíl mezi maloobchodní a velkoobchodní cenou.

Vlastnosti

Dropshipping je určený pro on-line podnikatele, kteří začínají a nemají ze začátku dostatečně vysoký kapitál pro rozjetí vlastního byznysu. Kromě kapitálu podnikatelům chybí i pracovní síly či skladovací prostory. Dropshipping je tedy šance i pro menší podnikavce, kteří chtějí zboží prodávat z domu (matky na mateřské, přivýdělek při zaměstnání apod.). Je výhodný jak pro ně, tak pro velkoobchodní dodavatele/přímé výrobce. Na začátku podnikání dropshippingového prodejce dojde mezi ním a jeho velkoobchodním dodavatelem ke smlouvě o spolupráci tohoto typu – dodavatel přistoupí na prodej za velkoobchodní ceny, neboť předpokládá, že i přesto, že jednotlivé objednávky budou co do objemu malé, budou ve větším počtu než u běžného jednotlivce.

Dropshipping využívají především e-shopy, méně často pak jiné obchodní kanály (tištěné katalogy, e-mailový prodej – ty mají však nevýhodu spočívající v delší odezvě na změnu cen dodavatele). Prodejce prezentuje zboží jako vlastní, ale jako takový s ním nepřichází do kontaktu. Dodavatel poskytuje datový soubor (většinou formátu XML) se seznamem dodávaného zboží, který dropshippingový prodejce (může jich být i více nezávisle na sobě) zpřístupní nakupujícím na svém e-shopu. Komunikace mezi dodavatelem a prodejcem je většinou zautomatizovaná, kdy e-shop data jednou za určitý časový úsek opakovaně načítá – existují i e-shopová řešení, která tuto funkcionalitu mají implementovanou a správci e-shopu dovolí už jen upravovat si marže.

Nabídka dropshippingu na sortiment zboží

Pokud máte zájem o tento druh spolupráce, napiště nám na email dropshipping@zeman.cz

Těšíme se na spolupráci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

×